top of page

Rejestracja i sprawozdanie BDO

Firma wytwarzająca odpady jest zobowiązany do sprawdzenia, czy nie podlega pod obowiązek ich ewidencjonowania i sprawozdawczości. Dotyczy to również podmiotów wprowadzających po raz pierwszy na rynek polski opakowania lub produkty w opakowaniach.

Brak spełnienia powyższych wymagań może skutkować poważnymi sankcjami ze strony organów ochrony środowiska.Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami to system teleinformatyczny, w którym gromadzone są m.in. informacje o podmiotach wprowadzających do obrotu produkty i opakowania. Aktualnie poprzez system BDO odbywa się również większość czynności związanych z gospodarką odpadami np. tworzenie dokumentów ewidencji odpadów, składanie sprawozdań, aktualizowanie danych nt. wytwarzanych w danej firmie odpadów. Odnalezienie się w systemie nie zawsze jest łatwe, tym bardziej, że w obowiązujących przepisach prawnych łatwo jest się pogubić.


Dlaczego warto skorzystać z pomocy Naszej firmy?


Oferujemy wszystkim podmiotom profesjonalną pomoc w zakresie spełniania obowiązku rejestracji w BDO jak i późniejszej obsługi tego systemu. Wysyłając zgłoszenie do Naszej firmy otrzymacie Państwo szybką odpowiedź, czy i w jakim zakresie podlegacie pod obowiązek. Pomogliśmy już wielu firmom kompleksowo wywiązać się ze wszystkich wymaganych obowiązków. Jesteśmy z branży odpadowej, co daje nam szeroką wiedzę na temat zagadnienia.


Nasze usługi BDO

  • Wstępna kwalifikacja- analiza Twojej firmy określająca czy wymagana jest rejestracja w BDO

  • Rejestracja w BDO- zarejestrujemy Twoją firmę w rejestrze BDO i powiążemy z systemem ewidencji odpadów

  • Szkolenie BDO - dowiedz się jakie obowiązki czekają na firmę w zakresie gospodarowania odpadami i nowego systemu ewidencji

  • Kompleksowa obsługa BDO - pomożemy Twojej firmie we wszelkich kwestiach związanych z odpadami


W razie pytań zachęcamy do kontaktu!


GreenLynx Paweł Ryś

ul. Aleja Warszawska 227B

39-400 Tarnobrzeg

tel. +48 15 848 18 47, kom.+48 531 777 345

mail: biuro@greenlynx.pl

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page